07- Sicil, Unvan, İşletme Adı

Burak Seyman tarafından hazırlanmıştır.

Hukuk haritaları, zihin haritası yöntemiyle hazırlanmış hukuk ders notlarıdır.
Bu harita, Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2016-2017 akademik yılında hazırlanmıştır.

Sol üstteki butonlar ile haritayı tam ekran yapabilir, yakınlaştırabilir ve uzaklaştırabilirsiniz.

 

İÇİNDEKİLER
 1. Ticaret Sicili:
  • Sicil İşlemleri
  • Sicil Müdürünün İnceleme Görevi
  • İlan
  • Tescil ve İlanın Etkisi
  • Sicile Güven İlkesi
 2. İşletme Adı:
  • İşletme Adının Oluşturulması
  • İşletme Adının Devri
  • İşletme Adının Korunması
 3. Ticaret Unvanı:
  • Oluşturulması
  • Tescil Ettirme ve Kullanma Yükümlülüğü
  • Sonradan Meydana Gelen Değişikliğin Unvana Etkisi
  • Unvanın Korunması

Çalışmaya başlamadan önce bilmeniz gerekenler 

Haritalar maalesef güncellenmiyordu; ancak...

Haritaları kendi hukuk öğrenciliği yıllarım olan 2014-2017 arasında hazırladım ve paylaştım, sonrasında güncelleme fırsatım olmadı; ancak notların güncellenmesi için Hukuk Sebili ile işbirliğine gittik! Siz de ekibimizin bir parçası olarak hukuk haritalarının güncellenmesine katkı sunabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Tablet ya da büyük ekranlı bir telefon kullanın

Hukuk zihin haritalarını 7.9 inç ekranlı bir tablet üzerinden hazırladım ve hep onun üzerinden çalıştım, bu türden bir cihaz kullanmanızı öneririm.

Zihin Haritası Çalışma Rehberi'ne göz atın

Zihin haritasının klasik notlara göre avantajı dairesel bir süreçte ilerliyor olmasıdır. Daha önce zihin haritası üzerinden çalışmadıysanız mutlaka Zihin Haritası Çalışma Rehberi'ne göz atın.

Sıkça Sorulan Sorular

Haritaların herhangi bir ücreti var mı?

Hayır, haritalar tamamen ücretsiz ve hep böyle kalacak. Platformun asıl amacı hukukun daha iyi öğrenilebilmesi, bu çıktının topluma sağlayacağı katma değer ve uzun vadedeki refah artışı.

Haritaların Word, PDF, düz yazı hali var mı?

Maalesef yok. Haritaları hazırladığım mobil uygulama düz yazı çıktısı vermiyor. 

Nasıl destek olabilirim?

Hukuk Haritaları platformunu ve diğer çalışmalarımı geniş kitlelere ulaştırmamda yardımcı olursanız çok sevinirim. Çalışmalarımı Twitter'dan paylaşıyorum. Ayrıca Hukuk Haritalarının güncellenmesine destek verebilir, ücretsiz zihin haritalama eğitimimizden yararlanarak ekibimizin bir parçası olabilirsiniz! Bilgi için tıklayınız.

Zihin haritası tekniğini nasıl öğrenebilirim?
Benim de zihin haritalama tekniğini öğrendiğim Akın Kağan Akçalı hocam ile dijital bir kurs hazırlıyoruz, yayında olduğunda haber almak isterseniz e-posta adresinizi bırakabilirsiniz:


2 Yorumlar
 1. Sena

  Sitenizin önceki hali çok daha güzeldi. En azından ödevlerimiz de hazırladığımız çalışmalarda faydalanabiliyorduk ama şimdi berbat Tek kelimeyle berbat. Hem telefonuma inmiyor hem kopyala yapıştır yapamıyorum 1 saat getir götür yapana kadar Zaten baş ağrısı tutuyor amaç Eğer öğrenciye yardımcı olmak sa lütfen Yardımınızı eksiksiz yapın.her zaman internetimiz olmayabiliyor bu bilgilerden faydalanmamizi engelliyor bu durum.en azindan telefona insin .lutfen eski sisteme geçsin.bu yorumu goz rdi etmeyin 🙁

  Yanıtla
  • Burak Seyman

   Bu tek kelimeyle berbat web sitesinden tek tıkla çıkabilirsiniz ya da binlerce saatlik emeğin ifadesi yüzlerce haritayı herkese ücretsiz olarak sunmanın ardından bir kısım kötü niyetli kişinin notları çalması sebebiyle haritaları web sitesine gömdükten sonra kendi ödevi için kopyala-yapıştır yapacak birisinin çıkıp emek verdiğiniz bir çalışmaya “tek kelimeyle berbat” demesini sabırla karşılayabilirsiniz. Tercih sizin.

   Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir